999 TL ve üzeri ödemelerde KARGO BEDAVA!
TESLİMAT BİLGİLERİ

Ürününüz {{teminsuresi}} gün içerisinde kargoya teslim edilir. Teslimat süresi bulunduğunuz bölgeye göre değişiklik gösterir.

ORİJİNAL ÜRÜN

Satışını yaptığımız tüm ürünlerimiz orijinaldir.

GÜNCEL STOK

Tüm sevkiyatlarımız depomuzdan yapılmaktadır.

32,4
34,75

Böker Magnum Collection 2019 Bıçak

Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir. Konu ile ilgi detaylı bilgi almak için lütfen bizi (0224 224 98 18) arayınız. Temin edildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek için aşağıdaki "Haber Ver" butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

Böker Magnum, her yıl yeni bir tasarımla, limitli üretilen (1999 adet) ve yüksek kalite taşıyan (440C çelik kullanılıyor) büyük bir bıçak çıkarıyor. ''Magnum Collection'' olarak adlandırılan bu koleksiyon serisindeki nadide parçalar aynı zamanda son derece işlevsel nitelikte.
Magnum Collection 2019, Batı Virginia’dan Gary Groves tarafından tasarlanmıştır. Groves, eski usulde bir bıçakseverdir. Dış mekânda çokça zaman geçirdiği bir çocukluğu olmuştur. İçindeki bıçak tutkusunu, babasının hediyesi ateşlemiştir. Bu hediye, eski bir testereden el yapımı olarak imal edilen bıçaktır.
Groves, Vietnam Savaşı dönüşünde Virgina’daki kömür madenlerinde çalışmaya başlamış ve bu yoğun çalışma temposu nedeniyle bıçak tutkusunu geri planda bırakmıştı. Ne var ki, 2002 yılında maden ocağında geçirdiği kaza sonucunda hayatı çarpıcı şekilde değişti. Engelli kaldı ve çalışamadı. Kısa bir oryantasyon sürecinden sonra, giderek derinleşecek biçimde bıçak yapımına yöneldi. Kendisine önemli ölçüde destek veren danışmanı Leon Peal ile 2007 yılında tanıştı. O zamandan beridir bıçak yapımı ile ilgili önde gelen topluluklara (American Bladesmith Society ve The Knifemakers Guild) üyedir. Bowie’lere ve dövüş bıçaklarına olan ilgisi ve ustalığı, Magnum Collection 2019 üzerinden okunabilmektedir.
Kıvrımı geniş buruna sahip bıçak, hafif açılı ve sipere doğru incelen sapıyla dinamik bir görünümdedir. Buna geniş siper kullanımının ve uç kısmının arkasının inceltilmesinin eklenmesiyle göz alıcı bir bıçak elde edilmiştir. Göz alıcı olmasının ötesinde, bıçağı hafifleten ve bıçağa denge kazandıran bu tasarım, büyük bir bıçağı çevik hâle getirmiştir.
Kuyruğu gizleyen sap malzemesi alt ve üst kısımda koyu yeşil bölgeler kullanılan bordo renkli mikartadır. Her iki renk, siyah halkalarla birbirinden ayrılmıştır. Bu geçişler, çelik halkalar kullanılmasıyla da vurgulanmıştır. Dolayısıyla özenli bir ‘’spacer’’ kullanımı görülmektedir. En dipte kabza başlığı (butt cap) yer almaktadır.
Bıçak üzerindeki tüm metal aksam, 440C çelik namlu dahil olmak üzere, ayna parlaklığındadır.
Geleneksel çizgileri akıcı şekilde günümüze taşıyan Gary Groves imzasını bedenleştiren bıçak, yüksek kalite deri kılıfı, özel kutusu ve sertifikası ile sunuluyor.

Ürün Cinsi : Bıçak
Toplam Uzunluk : 335 mm
Namlu Uzunluğu : 215 mm
Et kalınlığı : 5,1 mm
Ağırlık : 396 g
Çelik Cinsi : 440C
Sap Cinsi : Mikarta

Tüm dünyada bıçak denince akla gelen ilk markalardan olan Böker, 1869 yılından beri Solingen'de, kendi deyimleriyle ''olağanüstü bıçaklar için tutku ve coşku ile'' üretim yapıyor. Kalitenin sembolü olan ve ''Tree Brand'' olarak bilinen markasındaki ağacın kökleri ise 1674 yılına kadar uzanıyor.
Böyle bir geçmişle, günümüzde küresel bir inovasyon liderine ve Avrupa'da spor, taktik, koleksiyon bıçaklarının en büyük üreticisine dönüşen Böker son derece geniş bir ürün gamına sahip.
Alman bıçak devi, Böker Manufaktur olarak üretimini Solingen'de sürdürürken; Böker Arbolito, Böker Plus ve Magnum by Böker isimleri altında küresel ölçekte de üretime geçti. Böker Arbolito, Arjantin-Buenos Aires'te, seçkin malzemelerden el yapımı üretilen bıçakların ifadesi. Böker Plus konsept, tasarım ve yapımı Solingen'de gerçekleştirilirken imalatı Almanya dışında (Avrupa, ABD ve Asya) sürdürülen üretim kategorisi. Magnum by Böker ise fiyat performans önceliğinde, konsept Solingen'e bağlı olmakla ve Böker adını taşımakla birlikte tasarım ve üretim Almanya dışında yapılıyor.
Dolayısıyla, en nadide koleksiyon parçalardan, fiyata göre performansı iyi ekonomik modellere kadar seçenekler ''Böker'' isminin güvencesiyle sunuluyor.
Büyük üretici, sadece bıçak yapımında değil, anlaşma sağladığı diğer markalar ile bıçak ticaretinde de önemli role sahip.
 
Diğer Özellikler
Stok Kodu02MAG2019
MarkaBÖKER MAGNUM
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
3403211619197

  • info@bozkurtav.com
  • 0555 960 6271
  • 0224 224 9818 / 0543 224 9818 (pbx)
  • Merkez: Alacamescit Mah. Kümbet Sokak No:4/A Osmangazi/BURSA
  • Şube: Alacamescit Mah. Çancılar Cad. No:38 Osmangazi/BURSA

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.