Giriş Yapın
veya üye olun

 

Böker Magnum John Jay Survival Bıçak

Fiyat:
1.160,00 TL
Havale / EFT:
1.102,00 TL
Kredi Kartı Tek Çekim:
1.125,20 TL
104,64 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
3

Devasa Magnum John Jay Survival Knife (JJSK), Jimmy Lile tarafından kurulan ve 1982'de ismini de aldığı (John J. Rambo) Rambo filmiyle dünya çapında üne kavuşan bıçak sınıfının ruhuna sahip etkileyici bir hayatta kalma bıçağıdır. Bowie tarzındaki büyük bıçağın hem şık hem de güçlü ve işlevsel olması için çaba gösterilmiştir.

Fakat sağlamlık açısından tartışmalı ve içi malzeme koyulabilecek biçimde boş olan sap yerine, tahrip edilemez FRN'den yapılmış sağlam bir kabza kullanılmıştır. Silindir şeklindeki bu yapının üzerinde üç boyutlu çalışılarak girintili-çıkıntılı yuvarlakların birbirini izlediği ve çıkıntılı kısımların yüzeyinin çapraz desenle pürüzlü hâle getirildiği bir yapı oluşturulmuştur. Bununla yetinilmemiş ve ek kauçuk kaplama kullanılmıştır. Böylelikle, ıslak koşullarda bile daima güvenli bir şekilde kavranabilen ve hem hafif hem de sağlam bir yapı ortaya koyulmuştur.

Uç kısma yaklaşana dek sırtı testereli olan namlu; 205 mm uzunluğundadır, paslanmaz ve darbeye dayanıklı 7Cr17MoV çelikten imal edilmiştir, siyah kaplamaya sahiptir, ağız açımı ortadan ve içbükey biçimde yapılmıştır. İnce uçlu (clip point) namlunun uç kısmının arkası inceltilmiş ve saplanabilme kabiliyeti daha da artırılmıştır. Kısmi kuyruklu (partial tang) uzun namlu; ricasso bölgesine hafifçe taşan sapla bütünleşik bir balçağın içinden geçmekte ve yine sapla bütünleşik çapraz siperin (cross guard) tam ortasından, sap kısma sabitlenmektedir.

Rakip hamleleri çelmeye yarayan çapraz siper, elleri namludan da kesin olarak ayırmakta ve kullanım güvenliğine yüksek katkıda bulunmaktadır. Her iki yanında kordon deliği (lanyard hole) de bulunan söz konusu kısım sayesinde bıçağınızı diğer objelere sabitleyerek kullanım zenginliği (Örneğin bıçağı uzun bir çubuğa sabitleyerek mızrak olarak kullanabilirsiniz.) elde edebilirsiniz. Dip topuzu (pommel) üzerinde de kordon deliği mevcuttur.

Bıçak, içine mükemmel şekilde oturduğu ve siyah plastikten imal edilen bir kılıfa sahiptir. Kılıfa bütünleşik ve klips şeklinde olan kemer aparatı sayesinde, kılıfı belinize takmak için kemerinizi çözmenize gerek yoktur. Ayrıca kılıfın kenarlarında bulunan açıklıklar (kordon delikleri ve kayış geçme yerleri), bıçağınızı ister giysiniz ister ekipmanınız üzerine ve çok çeşitli biçimlerde sabitleyebilmenizi mümkün kılmaktadır.
 

Ürün Cinsi : Bıçak
Toplam Uzunluk : 345 mm
Namlu Uzunluğu : 205 mm
Et kalınlığı : 3,4 mm
Ağırlık : 269 g
Çelik Cinsi : 7Cr17MoV
Sap Cinsi : FRN
Diğer Özellikler
Stok Kodu02SC004
MarkaBÖKER MAGNUM
Stok DurumuVar
  • info@bozkurtav.com
  • Merkez: Alacamescit Mah. Kümbet Sokak No:4/A Osmangazi/BURSA
  • 0555 960 6271
  • Şube: Alacamescit Mah. Çancılar Cad. No:38 Osmangazi/BURSA
  • 0224 224 9818 / 0543 224 9818 (pbx)

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.