999 TL ve üzeri ödemelerde KARGO BEDAVA!
TESLİMAT BİLGİLERİ

Ürününüz {{teminsuresi}} gün içerisinde kargoya teslim edilir. Teslimat süresi bulunduğunuz bölgeye göre değişiklik gösterir.

ORİJİNAL ÜRÜN

Satışını yaptığımız tüm ürünlerimiz orijinaldir.

GÜNCEL STOK

Tüm sevkiyatlarımız depomuzdan yapılmaktadır.

32,4
34,75

Bora 213 MAT Yuvarlak Uçlu Çakı

Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir. Konu ile ilgi detaylı bilgi almak için lütfen bizi (0224 224 98 18) arayınız. Temin edildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek için aşağıdaki "Haber Ver" butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

‘‘Geçmişten geleceğe uzanan değerleri kristalize eden ve günü yakalayan’’ bir model ortaya koyma çabamızın sonucudur. Tecrübe ve teknolojinin birleşmesinden meydana gelmiştir.
Toz metalden ilk çakımızdır.
Hafifliği, boyutları, tasarımı, malzeme ve işçilik kalitesiyle yanınızdan ayırmak istemeyeceğiniz bu çakının genleri, Bora Bıçaklarının ürettiği ilk çakı olan 101’e uzanmaktadır. Doğrusu, başlangıçların kapısını aralamak için kendisine daha iyi bir ilham bulamazdı. Modern malzemelerin (en başta 6082-T6 alüminyum ve M390) işlevsel tasarımı ile öne çıksa dahi köklerini inkâr etmeyecek şekilde 101 ile benzer profile ve sisteme sahiptir. 
Günlük kullanıma uygun, zarif bir beyefendi çakısı olarak kategorize edilmesi mümkündür. Ağız açımı, çeliği ve inceliği sayesinde son derece keskindir ve bu keskinliğini uzun süre muhafaza edecektir.
SAT harfleri, ‘‘Siyah’’, ‘‘Alüminyum’’ ve ‘‘Toz’’ kelimelerinin kısaltmasıdır.
- Hafiflik, sağlamlık ve şıklığın ön planda tutulmasıyla tasarlanan sap; sert biçimde anodize edilerek (kalın eloksal kaplanarak) korozyon direnci artırılmış ve renklendirilmiş (İncelediğiniz ürünün sapı mavi renktedir) 6082-T6 alüminyumdan oluşturulmuştur. Düz ve yuvarlak çizgilerin, insanın hem eli hem de gözü için, doğru kombinasyonuna ulaşılmaya çalışılmıştır. Toplamda 10 mm kalınlığındaki sapın kenarları yuvarlatılmıştır. Buna karşın sap, belirgin yanal destek sağlayacak düz yüzeye sahiptir. Profilde de benzer mantık geçerlidir ve düz hatlara sahip alt ve sırt bölgelerin aksine, üst ve ön bölgelerde yuvarlak çizgiler hâkimdir. Kusursuz ergonomi için daha derin tıraşlanarak oluşturulan işaret parmağı yuvası, başparmak çıkıntısına (thumb stud) erişimi de kolaylaştırmaktadır. Sap kısmın ön yüzeyinde ''Bora Amblemi’’ bulunmaktadır.
- Namlu çeliği olarak, ‘’microclean’’ sıfatına sahip, 3. nesil toz metal M390 kullanılmıştır. Isıl işlem, çelik üreticisi firma tarafından yapılmış ve 60 HRC elde edilmiştir. Namlu, yuvarlak uç (drop point) ve sivri uç (clip point) yapısı taşıyan iki ayrı profilde (İncelediğiniz çakı yuvarlak uçlu ve 213 kodlu versiyondur. Bu uç yapısı hakkında temel bilgileri almak için https://boraknives.com.tr/uc-yapisina-gore-bicaklarin-siniflandirilmasi/ adresini ziyaret edebilirsiniz) üretilmiştir. Her iki namlunun da aşağıdan ‘‘burun’’a dek uzanan keskin kenarı, dışa doğru açılı bir doğru şeklindedir. Böylelikle, bileme kolaylığı bozulmadan, çekerek yapılan kesimlerde avantaj elde edilmiştir ve çakının kullanılmasını kolaylaştıracak şekilde (kendi çapında) burun kısmına ağırlık kazandırılmıştır. Burun kavisi, çakının yüzeyden ayrılmadan -burnu üzerinde yuvarlanarak- yapacağı kesimlere kolaylık kazandıracak yapıdadır. Bileme çizgisinin en altında bulunan minik çentik; burundan aşağıya doğru hafif açı ile inen keskin kenarın, estetik biçimde, ayar çıkıntısına bağlanmasına ve saplayarak kesmeye başlamaya hizmet etmektedir. Ağız açım çizgisi (grind line), keskin kenarı içten takip eder mahiyettedir. Ağız açımı içbükey (hollow grind) şekilde yapılmıştır.
Namlu, sapla bütünlük içindedir. Kapalı pozisyonda sap dışında kalan namlu kısmı, çakının açılmasına yarayacak kadardır. Açık pozisyonda ise; sapın arkasındaki düzlük, namlu sırtında sürdürülmektedir. Uç noktasının sap dibindeki iz düşümü belirgindir (kordon deliği dip köşesi) ve her ikisi de ağız açım çizgisi (grind line) ile ağız başlangıç çizgisi (plunge line) kesişimi hizasındadır. Çakı açıldığında ortaya çıkan, ince işlerde kullanılacak, parmak yuvasının kavisi hem sapta hem namluda devam etmektedir. Namlu, paslanmaz çelikten -bu çakı için özel imal edilmiş- çift yönlü başparmak çıkıntısı (thumb stud) sayesinde her iki el ile de kolaylıkla açılabilmektedir. Başparmak çıkıntısı üzerindeki tırtıklar, hâkimiyeti kolaylaştırmaktadır. 
İşlevsel bir prestij ürünü olan bu çakı için geliştirilen bağlantı elemanları paslanmaz çeliktendir. Ara parçalar 4116 paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Sağlam ve güvenilir arkadan kilit (lockback) sistemi tercih edilmiştir.  İnce parça hâlinde dışarı taşan dip parça üzerindeki kordon deliği, işlev kolaylığı sağlamaktadır. Böylelikle çakıyı, dar ve yuvarlak anahtarlık halkalarına bile kolaylıkla entegre etmek mümkündür.
Bu özgün, ince, hafif ama güçlü, şık çakıya ve siyah renkli, birinci sınıf deri kılıfına; üzerinde ‘‘Bora Logosu’’ bulunan metal bir kutu, ev sahipliği yapmaktadır.
 
Bıçak ve çakı sektöründe uzun yıllara dayanan tecrübemiz ve müşteri memnuniyeti odaklı felsefemiz, Bora Bıçakları olarak müşterilerimizle kurduğumuz güvene dayalı ilişkinin temel prensibidir. "Siz varsanız biz varız” mottosuyla çıktığımız bu yolda, bıçak sektöründe Ömür Boyu Garanti veren firma olarak müşterilerimizle sürdürülebilir bir bağ kurmak önceliklerimiz arasında yer almaktadır.
Bu amaca yönelik olarak, Bora Bıçakları’nın üretim aşamasında titizlikle üzerinde durduğumuz bazı konular hakkında sizi bilgilendirmek isteriz. Müşterilerimizin, Bora Bıçakları’ndan satın alarak kullandığı her ürün hakkında daha fazla bilgi edinerek "kendi çıkarlarını koruma imkânına” sahip olması, firmamızın müşterilerine verdiği değer ve ürünlerine duyduğu güven açısından önem verdiğimiz konuların başında gelmektedir.
Ürünlerimizde kullandığımız paslanmaz çelikler, eskiden beri Türkiye’de standartları belirlemiştir ve dünya standartlarını yakalamıştır. Çelik üretimindeki gelişmeleri ve bunların dünya bıçak sektöründeki yansımalarını yakından izliyor ve sizlere güvenebileceğiniz bıçaklar sunmaya devam ediyoruz. Kullandığımız çeliklerin sertlik derecesi, 57-60 HRC (Rockwell) arasında değişmektedir. 
Daima arkasında bulunduğumuz ustalık eseri olan ürünlerimiz, kullanılan her malzeme dâhil olmak üzere, kendini belli eden bir tecrübeyi ve kaliteyi yansıtmaktadır.
Satış sonrası bakım ve teknik desteğimizle yanınızda olmaktan gurur duyduğumuz ürünlerimizden memnun kalmanız dileğiyle…


 
Ürün Cinsi : Çakı
Tam Uzunluk : 178 mm
Namlu Uzunluğu : 73 mm
Sap Uzunluğu : 105 mm
En : 20 mm
Et Kalınlığı : 2 mm
Ağırlık : 72 gr
Çelik Cinsi : M390
Sap Cinsi : Alüminyum
Diğer Özellikler
Stok Kodu213MAT
MarkaBORA KNIVES
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
3403211619370

  • info@bozkurtav.com
  • 0555 960 6271
  • 0224 224 9818 / 0543 224 9818 (pbx)
  • Merkez: Alacamescit Mah. Kümbet Sokak No:4/A Osmangazi/BURSA
  • Şube: Alacamescit Mah. Çancılar Cad. No:38 Osmangazi/BURSA

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.