Bora 415 MA Küçük Jungle (Mikarta - N690) Bıçak

Bora 415 MA Küçük Jungle (Mikarta - N690) Bıçak
Bora 415 MA Küçük Jungle (Mikarta - N690) Bıçak
Bora 415 MA Küçük Jungle (Mikarta - N690) Bıçak
Bora 415 MA Küçük Jungle (Mikarta - N690) Bıçak
Görsel 1
Görsel 2
Görsel 3
Görsel 4
Fiyat:
942,69 TL
Havale / EFT:
895,56 TL
Kredi Kartı Tek Çekim:
914,41 TL
942.69 www.bozkurtav.com
82,49 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Bowie tarzı modellerimizden Jungle, firmamızın kurucusu Mehmet Emin BORA tarafından tasarlanmıştır ve 1989 yılından beri satıştadır. Tüm dünyadaki benzerlerinin bir av bıçağından evrildiği ve zaman zaman taktik kullanımlara temayül gösterdiği izlenebilmektedir. 
Jungle, metal balçak kullanılmayan yapısı ve ergonomik sapının da etkisiyle hafif ve çevik bir bıçaktır. Ağız başlangıç çizgisi (plunge line-grind termination) altındaki içbükey ‘‘choil’’ (geniş anlamıyla, bıçağın ön kenarında, keskin kenar ile sap arasında kalan kısım) işaret parmağı için ergonomik bir yuva teşkil etmekte ve ince işler için avantaj sağlamaktadır. Kordon deliğinin (lanyard hole) bulunduğu uzatılmış kuyruğu (extended tang), vurup parçalama amaçlı kullanıma uygundur. 
Bu versiyon, ''Jungle’’a yeni özellikler eklenen seçenektir:
''M’’ mikartayı, ''A’’ N690’ı temsil etmektedir. Dolayısıyla, sap malzemesi olarak siyah-gri renkli ve kendinden astarlı (kırmızı), keten mikarta (linen micarta) ve bıçak çeliği olarak N690 kullanılmıştır. Bıçağın ısıl işlemi, çeliği üreten firma tarafından yapılmıştır.
Mikarta, hoş dokunuşlu ve güzel görünüşlü yüksek yoğunluklu malzemedir. Asıl olarak sağlamlık ve rutubet başta olmak üzere çevresel koşullara karşı dayanıklılık sunmaktadır. 
Böhler firması tarafından üretilen N690 ise Japon VG-10 çeliğinin geliştirilmişidir. N690, ayrı bir kategori kabul edilen toz metaller sayılmazsa, paslanmaz çeliklerin zirvesinde yer almakta ve bıçak endüstrisinin kaliteli ürünlerinde son derece yaygın olarak kullanılmaktadır.
Bıçak üzerinde görünen bağlantı elemanları paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Uç noktası ve mikarta bitiminin aynı hat üzerinde yer almasıyla denge ve estetik artırılmıştır.
Sivri uç (clip point) yapısındaki bıçakta, sırtın uç noktasıyla buluşmak için açılanmasında (içbükey yapı yerine eğik doğru kullanılarak) modifikasyona gidilmiştir. Böylelikle, taktik akrabalarından bir transfer gerçekleştirilmiş ve uç noktasının direnci artırılmıştır. Bununla birlikte; söz konusu kısımda daha içeriden başlatılan inceltme, saplanabilme yetisinin hizmetindedir. Düz dış profile paralel şekilde inceltilen ve estetik görünüm ile işlevselliği birleştiren bu kısmı, kemik kırmada da kullanabilirsiniz.
Bıçağımız, alt kısmında kordon deliği ve kordon bulunan, siyah renkli ve 1. sınıf deri kılıfı ile gönderilmektedir. 

Bıçak ve çakı sektöründe uzun yıllara dayanan tecrübemiz ve müşteri memnuniyeti odaklı felsefemiz, Bora Bıçakları olarak müşterilerimizle kurduğumuz güvene dayalı ilişkinin temel prensibidir. "Siz varsanız biz varız” mottosuyla çıktığımız bu yolda, bıçak sektöründe Ömür Boyu Garanti veren firma olarak müşterilerimizle sürdürülebilir bir bağ kurmak önceliklerimiz arasında yer almaktadır.
Bu amaca yönelik olarak, Bora Bıçakları’nın üretim aşamasında titizlikle üzerinde durduğumuz bazı konular hakkında sizi bilgilendirmek isteriz. Müşterilerimizin, Bora Bıçakları’ndan satın alarak kullandığı her ürün hakkında daha fazla bilgi edinerek "kendi çıkarlarını koruma imkânına” sahip olması, firmamızın müşterilerine verdiği değer ve ürünlerine duyduğu güven açısından önem verdiğimiz konuların başında gelmektedir.
Ürünlerimizde kullandığımız paslanmaz çelikler, eskiden beri Türkiye’de standartları belirlemiştir ve dünya standartlarını yakalamıştır. Çelik üretimindeki gelişmeleri ve bunların dünya bıçak sektöründeki yansımalarını yakından izliyor ve sizlere güvenebileceğiniz bıçaklar sunmaya devam ediyoruz. Kullandığımız çeliklerin sertlik derecesi, 57-60 HRC (Rockwell) arasında değişmektedir. 
Daima arkasında bulunduğumuz ustalık eseri olan ürünlerimiz, kullanılan her malzeme dâhil olmak üzere, kendini belli eden bir tecrübeyi ve kaliteyi yansıtmaktadır.
Satış sonrası bakım ve teknik desteğimizle yanınızda olmaktan gurur duyduğumuz ürünlerimizden memnun kalmanız dileğiyle…
 
Ürün Cinsi : Bıçak
Tam Uzunluk : 260 mm
Namlu Uzunluğu : 145 mm
Sap Uzunluğu : 115 mm
En : 35 mm
Et Kalınlığı : 4.2 mm
Ağırlık : 277 gr
Çelik Cinsi : N690
Sap Cinsi : Linen Mikarta
Diğer Özellikler
Stok Kodu415MA
MarkaBORA KNIVES
Stok DurumuVar
  • info@bozkurtav.com
  • Merkez: Alacamescit Mah. Kümbet Sokak No:4/A Osmangazi/BURSA
  • 0555 960 6271
  • Şube: Alacamescit Mah. Çancılar Cad. No:38 Osmangazi/BURSA
  • 0224 224 9818 / 0543 224 9818 (pbx)

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.