999 TL ve üzeri ödemelerde KARGO BEDAVA!
TESLİMAT BİLGİLERİ

Ürününüz {{teminsuresi}} gün içerisinde kargoya teslim edilir. Teslimat süresi bulunduğunuz bölgeye göre değişiklik gösterir.

ORİJİNAL ÜRÜN

Satışını yaptığımız tüm ürünlerimiz orijinaldir.

GÜNCEL STOK

Tüm sevkiyatlarımız depomuzdan yapılmaktadır.

32,5
35,25

Bora 513 MBC Cenk (Mikarta - 4116 - Cerakote) Bıçak

Fiyat:
3.773,26 TL
Havale / EFT:
3.584,60 TL
Kredi Kartı Tek Çekim:
3.660,06 TL
364,75 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Cenk, taktik bıçak taleplerine göre geliştirilmiş bir modeldir. Tasarımında, muharebenin saldırı ve savunma yönleri dikkate alınmıştır. Buna ek olarak, çağımızdaki temel ordu bıçaklarından daha büyük oranda beklenen niteliğe uygun şekilde ‘‘arazide arkadaş’’ özelliği taşıyabilmesi için çaba gösterilmiştir.
Bu seçeneğin çelikleri, siyah renkli cerakote (bir tür seramik kaplama) ile örtülüdür. Paslanmaz çeliklerde asıl olarak kamuflaj sağlanmasına yönelik yapılan bu işlem, aynı zamanda çeliği dış etkenlere karşı korumaktadır.
Yeterli kalınlıkta (N690 seçeneğinde 4,6 mm ve 4116 seçeneğinde 4 mm), uzun ve geniş bir bıçaktır. Namlu, düz ağız açımına (flat grind) sahiptir ve mızrak uç (spear point) tarzı yansıtmaktadır. Buna karşın bıçak; tek ağız (önde, tek keskin kenar) taşımaktadır, uç kısmının arkası ise inceltilmiştir. Mızrak uçlarda görüldüğü üzere, namlunun tam ortasından yine tam ortadaki uç noktasına uzanan klasik ağız açım çizgisi (grind line) bulunmaktadır. Fakat bu çizgi uç kısma yaklaştığında, istisnai şekilde, önce geri ve sonra ileri bir kıvrım göstererek uç noktasını yakalamaktadır. Böylelikle uç noktaya yakın bölgede daha geniş ağız kazanılmış ve daha önemlisi elde edilen hafif asimetri ile saplamalardaki tahribat artırılmıştır.
Bıçak, sap kısmı namludan ayıran geniş bir koruyucu tırnağa (quillon) sahiptir. Sapa göre yüksek kalan ağız başlangıç çizgisi (plunge line) ile tırnağın bileşkesi, alışılanın dışında (kıvrımı içe dönmeyen) bir ‘‘choil’’ (geniş anlamıyla, bıçağın ön kenarında, keskin kenar ile sap arasında kalan kısım) oluşturmakta ve işaret parmağı için ergonomik bir yuva teşkil etmektedir. Dolayısıyla, namlu ile sap arasında oldukça geniş ve sağlam bir tıraşlanmamış bölge (ricasso) bulunmaktadır. Söz konusu bölümün sırt kısmı, ağız başlangıç çizgisi hizasına kadar süren hafif bir eğim taşımaktadır. Sap kısmının arkasında ise söz konusu hafif eğim bu kez ters istikamete dönüş göstermektedir. Böylelikle, tasarımlarda, arka tırnak (back quillon) ile başparmak desteğine uygunluk arasında yaşanan çatışma, hafif açılı başparmak rampaları (thumb rampage) aracılığı ile estetik ve işlevsel bir uzlaşıya kavuşturulmaya çalışılmıştır. Bileme çizgisinin en altında bulunan ‘‘v’’ şeklindeki çentik, saplayarak kesmeye başlamaya hizmet etmektedir.
Bıçağın sap malzemesi olarak siyah-gri renkli ve kendinden astarlı (kırmızı), keten mikarta (linen micarta) kullanılmıştır. Hoş dokunuşlu ve güzel görünüşlü bu yüksek yoğunluklu malzeme, asıl olarak sağlamlık ve rutubet başta olmak üzere çevresel koşullara karşı dayanıklılık sunmaktadır. Bağlantı elemanları siyah (N690 seçeneğinde, karartılmış paslanmaz çeliktendir) renktedir. İki parmak oyuğu (finger groove) ve arkasında devam eden içbükey kısım ile karakterize edilen sap biçimi, güvenli kavrama ve tutuş pozisyonu zenginliğine hizmet etmektedir. Sap boyutlarında; büyük eller, eldivenli kullanım ve geniş namlunun kontrolü gibi etkenler gözetilmiştir. Mikarta sapın balçak kısmını ortalayacak biçimde, her iki yanda, parmak yuvası olarak kullanılabilecek (gülen ağız şeklinde) oyuklar yer almaktadır.
Tokmak olarak kullanabileceğiniz, sert cisimleri parçalayabileceğiniz uzatılmış kuyruğa (extended tang) sahip bıçakta, biri söz konusu kısımda diğeri tırnakta olmak üzere birbirini gören iki kordon deliği bulunmaktadır. Uzatılmış kuyruk; baş aşağı tutuşlarda başparmak tutunmasına yardımcı olma, ateş başlatıcı çubuk kullanma, ezilecek cisimleri kavrama amaçlarına yönelik bir dizi çentik taşımaktadır. Bu çentiklerin başlangıcı, mikarta sapın dibindeki ok işareti ile birleşmekte ve bıçağın uç noktası hizasında yer almaktadır.
Bıçak yüksek kalitede ve siyah renkli vaketa deri kılıfı ile verilmektedir. Bıçağın, kendisine yakışan, estetik ve işlevsel bir kılıfa sahip olması için çaba gösterilmiştir. Bıçağı taşıyan bu ürün, normalde klasik ordu bıçağı kılıfı formundadır. Kılıf askısının kılıfın arkasına kıvrılıp sabitlenebilmesiyle Cenk, hem yüksek dik pozisyonda hem de yatay olarak belde taşınmaya uygundur. Hatta uygun kayış ile baş aşağı (çift çıtçıtlı kilidi sayesinde) da taşınabilir. Kılıfın her iki yanından aşağıya doğru karşılıklı uzanan delikli perçinler (toplam 8 adet) kordonlu (üzerinde siyah kordon bulunmaktadır) kullanımlara olanak tanır. Tek kat cila kullanılarak hafif mat bırakılan kılıf üzerindeki metaller de boyanmıştır. Kılıfın arka tarafında Bora yazısı ve logosu bulunmaktadır.
Modelde: N690 ve 4116 seçenekleri bulunmaktadır. N690 çelik bıçakların ısıl işlemi, çeliği üreten firma tarafından yapılmıştır.
 
** Size ulaşacak ürün, kullanılan malzemelerin özgün renk ve dokuları veya el işçiliğinin doğası nedeniyle görseldeki üründen detay farklılıkları gösterebilir. **

Bıçak ve çakı sektöründe uzun yıllara dayanan tecrübemiz ve müşteri memnuniyeti odaklı felsefemiz, Bora Bıçakları olarak müşterilerimizle kurduğumuz güvene dayalı ilişkinin temel prensibidir. "Siz varsanız biz varız” mottosuyla çıktığımız bu yolda, bıçak sektöründe Ömür Boyu Garanti veren firma olarak müşterilerimizle sürdürülebilir bir bağ kurmak önceliklerimiz arasında yer almaktadır.
Bu amaca yönelik olarak, Bora Bıçakları’nın üretim aşamasında titizlikle üzerinde durduğumuz bazı konular hakkında sizi bilgilendirmek isteriz. Müşterilerimizin, Bora Bıçakları’ndan satın alarak kullandığı her ürün hakkında daha fazla bilgi edinerek "kendi çıkarlarını koruma imkânına” sahip olması, firmamızın müşterilerine verdiği değer ve ürünlerine duyduğu güven açısından önem verdiğimiz konuların başında gelmektedir.
Bora Bıçakları olarak, ürünlerimizde kullandığımız paslanmaz çelikler, eskiden beri Türkiye’de standartları belirlemiştir ve dünya standartlarını yakalamıştır. Çelik üretimindeki gelişmeleri ve bunların dünya bıçak sektöründeki yansımalarını yakından izliyor ve sizlere güvenebileceğiniz bıçaklar sunmaya devam ediyoruz. Kullandığımız çeliklerin sertlik derecesi, 57-60 HRC (Rockwell) arasında değişmektedir. 
Daima arkasında bulunduğumuz ustalık eseri olan ürünlerimiz, kullanılan her malzeme dâhil olmak üzere, kendini belli eden bir tecrübeyi ve kaliteyi yansıtmaktadır.
Satış sonrası bakım ve teknik desteğimizle yanınızda olmaktan gurur duyduğumuz ürünlerimizden memnun kalmanız dileğiyle…
Ürün Cinsi : Bıçak
Tam Uzunluk : 320 mm
Namlu Uzunluğu : 170 mm
Sap Uzunluğu : 150 mm
En : 43 mm
Et Kalınlığı : 4 mm
Ağırlık : 454 gr
Çelik Cinsi : Thyssen-Krupp 4116
Sap Cinsi : Linen Mikarta
Diğer Özellikler
Stok Kodu513MBC
MarkaBORA KNIVES
Stok DurumuVar
3403211619504

  • info@bozkurtav.com
  • 0555 960 6271
  • 0224 224 9818 / 0543 224 9818 (pbx)
  • Merkez: Alacamescit Mah. Kümbet Sokak No:4/A Osmangazi/BURSA
  • Şube: Alacamescit Mah. Çancılar Cad. No:38 Osmangazi/BURSA

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.