999 TL ve üzeri ödemelerde KARGO BEDAVA!
TESLİMAT BİLGİLERİ

Ürününüz {{teminsuresi}} gün içerisinde kargoya teslim edilir. Teslimat süresi bulunduğunuz bölgeye göre değişiklik gösterir.

ORİJİNAL ÜRÜN

Satışını yaptığımız tüm ürünlerimiz orijinaldir.

GÜNCEL STOK

Tüm sevkiyatlarımız depomuzdan yapılmaktadır.

32,5
35,25

Bora 514 MB Sarp (Mikarta - 4116) Bıçak

Fiyat:
2.993,22 TL
Havale / EFT:
2.843,56 TL
Kredi Kartı Tek Çekim:
2.903,42 TL
289,34 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Son derece estetik ve işlevsel bir model. Seri üretim bıçaklarda kolay karşılaşılamayacak bir donanıma sahiptir. Detaylara varıncaya kadar, işlevsellik sağlayan tüm unsurların birbiriyle uyum içinde olmasına dikkat edilmiştir. 
Sarp, zayıflığa mahal vermeden kesme ve saplama işlevlerini en yüksek düzeyde gerçekleştirebilmek ve bu işlevleri kolaylıkla kontrol edebilmek amacıyla tasarlanmıştır. Bıçağın orta hattının, sap kısmında büyük oranda simetrik, namluda ise dengeli yapıları ikiye ayırdığını görebilirsiniz. 
Namlunun ortasından, yine ortadaki uç noktasına uzanan ağız açım çizgisi (grind line) bulunmaktadır. Arkasında kalın hat tarafından desteklenen içbükey açım (hollow grind) üstün kesme kabiliyetindedir. Uç noktasından, sapın başladığı noktaya kadar düz hatla inen sırt, sivri uç sağlayan dar ve kontrole yardımcı tek açı anlamına gelmektedir. Uç noktasının yanak kalınlığına ulaştığı yerden başlayan ve balçağa yakın yerde gövde arkasındaki kavramaya yardımcı çentiklerin (jimping) ilkinde sırt ile kesişerek sonlanan yine düz bir hat tıraşlanarak inceltilmiştir. Böylelikle, ucu destekleyen, saplanma kabiliyeti artırılmış, kullanım tepkileri kestirilebilir ve giderek kalınlaşan yanağın elde edildiği bir yapı sağlanmıştır.
Bıçak, sap kısmı namludan ayıran koruyucu bir ön tırnağa (quillon) sahiptir. Hemen üzerinde bulunan yuvarlak oyuğa sahip choil (geniş anlamıyla, bıçağın ön kenarında, keskin kenar ile sap arasında kalan kısım) işaret parmağı için ergonomik bir yuva teşkil etmektedir. Sapın başlangıcına kadar devam eden sırt açısı ise bu noktadan sonra ters istikamete dönüş göstermekte ve sapın (oval yapı öncesinde) düzleştiği kısma kadar ilerleyerek rampa oluşturmaktadır. İtme ve çekme hareketlerini destekleyecek eğime sahip bu kısımlar, parmağın kaymasını engelleyen, balçağa yakın yerde gövde arkasındaki kavramaya yardımcı çentiklere (jimping) sahiptir. Diğer deyişle, jimping sınırlarını, yukarıda sırtın inceltilmiş kısmı ve aşağıda sapın (oval yapı öncesinde) düzleşmiş kısmı oluşturmaktadır.  Böylelikle, tasarımlarda, arka tırnak (back quillon) ile başparmak desteğine uygunluk arasında yaşanan çatışma, hafif açılı başparmak rampaları (thumb rampage) aracılığı ile estetik ve işlevsel bir uzlaşıya kavuşturulmaya çalışılmıştır.
Bıçağın sap malzemesi olarak siyah-gri renkli ve kendinden astarlı (kırmızı), keten mikarta (linen micarta) kullanılmıştır. Hoş dokunuşlu ve güzel görünüşlü bu yüksek yoğunluklu malzeme, asıl olarak sağlamlık ve rutubet başta olmak üzere çevresel koşullara karşı dayanıklılık sunmaktadır. Mikarta sapın balçak kısmında bıçağın orta hattını işaret eden ters bir martı şekli ortaya koyan oyuklar, parmak yuvası olarak kullanılmaya uygundur. Bağlantı elemanları siyah (N690 seçeneğinde, karartılmış paslanmaz çeliktendir) renktedir. Sap dibine en yakın bağlantı elemanı olarak ise alüminyum boru pim kullanılarak kordon deliği elde edilmiştir. Parmak oyuğu (finger groove) aşağısında ortaya çıkan, simetrik yapıdaki oval biçimli sap, güvenli ve ergonomik kavrama yanında tutuş pozisyonu zenginliğine hizmet etmektedir. Normal pozisyonda işaret parmağınız tırnağın hemen altındaki yuvasında bulunur. Savurma hareketlerinde sapı sadece oval kısımdan kavrayabilirsiniz. Hassas işler için işaret parmağınızı tırnak üstüne çıkarabilirsiniz. Oval sapın incelen kısmının her iki yanında da (çelik üzerinde) aralıkları sap dibine doğru simetrik olarak azalan, kavramayı destekleyici çentikler bulunmaktadır. Diğer bağlantı elemanları ile alüminyum pim arasında, mikarta sapın her iki tarafında yer alan karşılıklı yuvarlak çukurlar, parmaklar arasında kıstırılarak, bıçağın elden kaçmadan çevrilebilmesini kolaylaştırmaktadır. Aynı zamanda bu çukurlar, yay matkabı (bow drill) yöntemiyle ateş yakılırken, döndürülen çubukları desteklemeye yarayan yuvalar olarak kullanılabilmektedir. Oval sapın sonunda mikarta, çelik kuyruğun dibini açıkta bırakacak ve söz konusu çıkıntının aksini oluşturacak şekilde tıraşlanmıştır. Böylelikle uzatılmış kuyruk (extended tang) kategorisinde yer alan bıçak, darbeli kullanıma uygun dip kısma sahip olmuştur.
Sarp, yüksek kalitede ve siyah renkli vaketa deri kılıfı ile verilmektedir. Bıçağın, kendisine yakışan, estetik ve işlevsel bir kılıfa sahip olması için çaba gösterilmiştir. Yekpare kılıfın kapanış yerinde, dikiş işlevi gören deri örgü kullanılmıştır. Sarp, bu işlemeli tulum kılıf (tulum kılıf, görevini yapabilecek kadar uzun ve bıçağın kolaylıkla çıkarılabilmesine izin verecek kadar kısa tutulmuştur) ile alçak ve buna ek olarak yüksek pozisyonlarda (çapraz ve düz) taşınabilir. Kılıfın çıkarılabilir kemer askısı, arka tarafta kaydırılıp kilitlenebilir. Böylelikle, yüksek pozisyon taşımalarında sallantı ve ses yapması engellenir. Alt kısmında 3 kordon deliği bulunan kılıf, siyah kordon ile sunulmaktadır. İşlemeli kılıfın üzerinde Bora yazısı ve logosu da bulunmaktadır. 
Modelin 4116 ve N690 çelik seçeneği bulunmaktadır. N690 çelik bıçakların ısıl işlemi, çeliği üreten firma tarafından yapılmıştır.
 
** Size ulaşacak ürün, kullanılan malzemelerin özgün renk ve dokuları veya el işçiliğinin doğası nedeniyle görseldeki üründen detay farklılıkları gösterebilir. **

Bıçak ve çakı sektöründe uzun yıllara dayanan tecrübemiz ve müşteri memnuniyeti odaklı felsefemiz, Bora Bıçakları olarak müşterilerimizle kurduğumuz güvene dayalı ilişkinin temel prensibidir. "Siz varsanız biz varız” mottosuyla çıktığımız bu yolda, bıçak sektöründe Ömür Boyu Garanti veren firma olarak müşterilerimizle sürdürülebilir bir bağ kurmak önceliklerimiz arasında yer almaktadır.
Bu amaca yönelik olarak, Bora Bıçakları’nın üretim aşamasında titizlikle üzerinde durduğumuz bazı konular hakkında sizi bilgilendirmek isteriz. Müşterilerimizin, Bora Bıçakları’ndan satın alarak kullandığı her ürün hakkında daha fazla bilgi edinerek "kendi çıkarlarını koruma imkânına” sahip olması, firmamızın müşterilerine verdiği değer ve ürünlerine duyduğu güven açısından önem verdiğimiz konuların başında gelmektedir.
Bora Bıçakları olarak, ürünlerimizde kullandığımız paslanmaz çelikler, eskiden beri Türkiye’de standartları belirlemiştir ve dünya standartlarını yakalamıştır. Çelik üretimindeki gelişmeleri ve bunların dünya bıçak sektöründeki yansımalarını yakından izliyor ve sizlere güvenebileceğiniz bıçaklar sunmaya devam ediyoruz. Kullandığımız çeliklerin sertlik derecesi, 57-60 HRC (Rockwell) arasında değişmektedir. 
Daima arkasında bulunduğumuz ustalık eseri olan ürünlerimiz, kullanılan her malzeme dâhil olmak üzere, kendini belli eden bir tecrübeyi ve kaliteyi yansıtmaktadır.
Satış sonrası bakım ve teknik desteğimizle yanınızda olmaktan gurur duyduğumuz ürünlerimizden memnun kalmanız dileğiyle…
Ürün Cinsi : Bıçak
Tam Uzunluk : 293 mm
Namlu Uzunluğu : 159 mm
Sap Uzunluğu : 134 mm
En : 42 mm
Et Kalınlığı : 4 mm
Ağırlık : 349 gr
Çelik Cinsi : Thyssen-Krupp 4116
Sap Cinsi : Linen Mikarta
Diğer Özellikler
Stok Kodu514MB
MarkaBORA KNIVES
Stok DurumuVar
3403211619506

  • info@bozkurtav.com
  • 0555 960 6271
  • 0224 224 9818 / 0543 224 9818 (pbx)
  • Merkez: Alacamescit Mah. Kümbet Sokak No:4/A Osmangazi/BURSA
  • Şube: Alacamescit Mah. Çancılar Cad. No:38 Osmangazi/BURSA

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.