999 TL ve üzeri ödemelerde KARGO BEDAVA!
TESLİMAT BİLGİLERİ

Ürününüz {{teminsuresi}} gün içerisinde kargoya teslim edilir. Teslimat süresi bulunduğunuz bölgeye göre değişiklik gösterir.

ORİJİNAL ÜRÜN

Satışını yaptığımız tüm ürünlerimiz orijinaldir.

GÜNCEL STOK

Tüm sevkiyatlarımız depomuzdan yapılmaktadır.

32,5
35,25

Bora 516 MA Erk (Mikarta - N690) Bıçak

Fiyat:
4.225,02 TL
Havale / EFT:
4.013,77 TL
Kredi Kartı Tek Çekim:
4.098,27 TL
408,42 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Son yıllarda gelişen ve giderek popülerleşen çok yönlü bir bıçağa yapılan Bora yorumu. 
Bir ''Santoku'' bıçağının, spear point'e (mızrak uçlu) meyletmiş modifiye bir ''Nessmuk'' ile harmanlanmasıyla; arazide ve taktik kullanıma uygun, çok yönlü bir bıçak ortaya çıkarıldı.
Namlu, düz ağız açımına (flat grind) sahiptir. Geniş (Bıçak, en kalın yerinde 4,8 cm ve ağız başlangıcında 4,5 cm genişliğe sahiptir) ve oldukça güçlü bir bıçaktır. Yuvarlak uç (drop point) kategorisi içindeki bıçağın sırtı üç bölümden meydana gelmektedir. İlk bölüm dışbükey bir kavis barındırmaktadır. İkinci bölümde kavisin yerini, dış tarafa ilerlemeye devam eden düz bir hat almaktadır. Son olarak sapa kadar uzanan üçüncü bölüm ise geri kıvrımlı içbükey bir yapıdır. İlk iki bölümün arkası inceltilmiştir. Tüm bunlarla birlikte, dayanıklı, saplanma yetisi artmış bir uç yapısı elde edilirken, savurma hareketine de kolaylık sağlayan estetik bir bıçak ortaya çıkmaktadır. Namlunun ortasından keskin kenarı takip eden ağız açım çizgisi (grind line), uç kısmın gerisine gittikten sonra öne eğilerek uç noktasını yakalamaktadır. Böylelikle uç noktada daha geniş ağız kazanılmış ve daha önemlisi elde edilen hafif asimetri ile saplamalardaki tahribat artırılmıştır.
Bileme çizgisinin en altında bulunan yatay çentik, kesmeye saplayarak başlamaya hizmet etmektedir. Enli namlunun oldukça gerisinde kalan sap ile parmaklar güvende bulunmaktadır. Son derece iyi kavranan ergonomik sap, bu özelliğini: İnceliğine, belirgin işaret parmağı oyuğuna, kavisli şekline ve ortasının çukurlaştırılması yanında, kenarlarına küçük oyuklar açılmış keten mikarta (linen micarta) sap malzemesine borçludur. Hoş dokunuşlu ve güzel görünüşlü bu yüksek yoğunluklu malzeme, asıl olarak sağlamlık ve rutubet başta olmak üzere çevresel koşullara karşı dayanıklılık sunmaktadır.  Siyah-gri renkli ve kendinden astarlı (kırmızı) mikartayı sabitleyen bağlantı elemanları da siyah (N690 seçeneğinde, karartılmış paslanmaz çeliktendir) renktedir.
Tokmak olarak kullanabileceğiniz, sert cisimleri parçalayabileceğiniz uzatılmış kuyruğa (extended tang) sahip bıçağın söz konusu kısmında kordon deliği bulunmaktadır. 
Erk, yüksek kalitede ve siyah renkli vaketa deri kılıfı ile verilmektedir. Bıçağın, kendisine yakışan, estetik ve işlevsel bir kılıfa sahip olması için çaba gösterilmiştir. Bunun sonucunda seri üretim bıçaklarda çok ender görülebilecek, oldukça marifetli bir kılıf ortaya koyulmuştur: 
Dik pozisyonda taşımada kullanılan kemer askısı, çıkarılabilir ve yönü değiştirilebilir niteliktedir. Bu parçada bulunan bıçak sabitleyicisi de döndürülebilir özelliktedir. Böylelikle, sağ veya sol elinize uyabilen biçim ve konum elde edilebilir kılınmıştır. Bıçağı dik pozisyonda taşırken, eğer isterseniz, her iki yönde ikişer çıtçıt taşıyan yatay pozisyon kilidini çıkarabilirsiniz. Bu kilit, kemer aparatını kılıfa sabitleyen tokalarla temas hâlinde olacak, kıvrılmalarını ve sallantı-ses yapmalarını engelleyecek biçimde tasarlanmıştır.
Bu kılıf sayesinde Erk’i yatay pozisyonda da taşıyabilirsiniz. Hem de yine sağ veya sol elinize uygun biçim ve konumda. Üzerinde Bora yazısı ve logosu taşıyan kılıfın, iki kordon deliği (lanyard hole) ve üzerine takılı siyah renkte kordonu bulunmaktadır.
Modelin 4116 ve N690 çelik seçeneği bulunmaktadır. N690 çelik bıçakların ısıl işlemi, çeliği üreten firma tarafından yapılmıştır.
 
** Size ulaşacak ürün, kullanılan malzemelerin özgün renk ve dokuları veya el işçiliğinin doğası nedeniyle görseldeki üründen detay farklılıkları gösterebilir. **

Bıçak ve çakı sektöründe uzun yıllara dayanan tecrübemiz ve müşteri memnuniyeti odaklı felsefemiz, Bora Bıçakları olarak müşterilerimizle kurduğumuz güvene dayalı ilişkinin temel prensibidir. "Siz varsanız biz varız” mottosuyla çıktığımız bu yolda, bıçak sektöründe Ömür Boyu Garanti veren firma olarak müşterilerimizle sürdürülebilir bir bağ kurmak önceliklerimiz arasında yer almaktadır.
Bu amaca yönelik olarak, Bora Bıçakları’nın üretim aşamasında titizlikle üzerinde durduğumuz bazı konular hakkında sizi bilgilendirmek isteriz. Müşterilerimizin, Bora Bıçakları’ndan satın alarak kullandığı her ürün hakkında daha fazla bilgi edinerek "kendi çıkarlarını koruma imkânına” sahip olması, firmamızın müşterilerine verdiği değer ve ürünlerine duyduğu güven açısından önem verdiğimiz konuların başında gelmektedir.
Bora Bıçakları olarak, ürünlerimizde kullandığımız paslanmaz çelikler, eskiden beri Türkiye’de standartları belirlemiştir ve dünya standartlarını yakalamıştır. Çelik üretimindeki gelişmeleri ve bunların dünya bıçak sektöründeki yansımalarını yakından izliyor ve sizlere güvenebileceğiniz bıçaklar sunmaya devam ediyoruz. Kullandığımız çeliklerin sertlik derecesi, 57-60 HRC (Rockwell) arasında değişmektedir. 
Daima arkasında bulunduğumuz ustalık eseri olan ürünlerimiz, kullanılan her malzeme dâhil olmak üzere, kendini belli eden bir tecrübeyi ve kaliteyi yansıtmaktadır.
Satış sonrası bakım ve teknik desteğimizle yanınızda olmaktan gurur duyduğumuz ürünlerimizden memnun kalmanız dileğiyle…
Ürün Cinsi : Bıçak
Tam Uzunluk : 273 mm
Namlu Uzunluğu : 149 mm
Sap Uzunluğu : 124 mm
En : 48 mm
Et Kalınlığı : 4.6 mm
Ağırlık : 337 gr
Çelik Cinsi : N690
Sap Cinsi : Linen Mikarta
Diğer Özellikler
Stok Kodu516MA
MarkaBORA KNIVES
Stok DurumuVar
3403211619509

  • info@bozkurtav.com
  • 0555 960 6271
  • 0224 224 9818 / 0543 224 9818 (pbx)
  • Merkez: Alacamescit Mah. Kümbet Sokak No:4/A Osmangazi/BURSA
  • Şube: Alacamescit Mah. Çancılar Cad. No:38 Osmangazi/BURSA

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.