999 TL ve üzeri ödemelerde KARGO BEDAVA!
TESLİMAT BİLGİLERİ

Ürününüz {{teminsuresi}} gün içerisinde kargoya teslim edilir. Teslimat süresi bulunduğunuz bölgeye göre değişiklik gösterir.

ORİJİNAL ÜRÜN

Satışını yaptığımız tüm ürünlerimiz orijinaldir.

GÜNCEL STOK

Tüm sevkiyatlarımız depomuzdan yapılmaktadır.

32,4
34,75

Bora 521 MA Survivor (Mikarta - N690) Bıçak

Fiyat:
3.952,81 TL
Havale / EFT:
3.755,17 TL
Kredi Kartı Tek Çekim:
3.755,17 TL
382,10 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Türkiye'nin önde gelen bıçak üreticisi Bora tarafından, vahşi yaşam deneyimleriyle harmanlanmış bir bushcraft bıçağı yorumu... İnsanın ilk aletlerinden ve temeli bıçak olan kesici-deliciler, medeniyeti kurmaya yardımcı olurken yine medeniyetle birlikte gelişti ve çeşitlendi. Günümüzde -elbette modern çağın nimetleriyle (çelik, sap, montaj teknikleri, ölçüm vb.)- her işte kullanılabilecek temel bir bıçağa dönüş arayışının ürünü olarak bushcraft bıçaklar popülerleşti. Survivor, basit, sağlam ve ergonomik yapısı ve dünyada konsensus sağlandığı gözlenen ölçüleri ile full tang (yekpare) bir bıçak. Spesifik bıçak kullanım alanlarının tek bıçakta toplanması bir yana, yeri geldiğinde diğer vurucu-kesici (çekiç-balta) aletlerin görevini yapabilecek; kesme-yontma-dilimleme-saplama-parçalama gibi işlevleri etten oduna ve hatta daha zorlu malzemelere kadar gerçekleştirebilecek bir optimizasyon ürünü Survivor. Bıçaktaki her detay (ağız yapısı, namlu tipi, kullanılan çelik, kabza malzemesi ve biçimi vb.) bu optimizasyona göre şekillenmiştir.
Bu versiyon, ''Survivor’’a yeni özellikler eklenen seçenektir:
Ağız açımı ''Scandi’’ olarak bilinen dar, düz ve sıfır şekilde gerçekleştirilmiş ve bu bıçak 521 kodunu almıştır.
''M’’ mikartayı, ''A’’ N690’ı temsil etmektedir. Dolayısıyla, sap malzemesi olarak siyah-gri renkli ve kendinden astarlı (kırmızı), keten mikarta (linen micarta) ve bıçak çeliği olarak N690 kullanılmıştır. Bıçağın ısıl işlemi, çeliği üreten firma tarafından yapılmıştır.
Mikarta, hoş dokunuşlu ve güzel görünüşlü yüksek yoğunluklu malzemedir. Asıl olarak sağlamlık ve rutubet başta olmak üzere çevresel koşullara karşı dayanıklılık sunmaktadır. 
Böhler firması tarafından üretilen N690 ise Japon VG-10 çeliğinin geliştirilmişidir. N690, ayrı bir kategori kabul edilen toz metaller sayılmazsa, paslanmaz çeliklerin zirvesinde yer almakta ve bıçak endüstrisinin kaliteli ürünlerinde son derece yaygın olarak kullanılmaktadır.
Bıçak üzerinde görünen bağlantı elemanları paslanmaz çelikten yapılmıştır. Sap dibine en yakın bağlantı elemanı olarak ise yine paslanmaz çelik boru pim kullanılarak kordon deliği elde edilmiştir.
Bıçağımız 1. sınıf, siyah renkli deri kılıfı ile gönderilmektedir.


Bıçak ve çakı sektöründe uzun yıllara dayanan tecrübemiz ve müşteri memnuniyeti odaklı felsefemiz, Bora Bıçakları olarak müşterilerimizle kurduğumuz güvene dayalı ilişkinin temel prensibidir. "Siz varsanız biz varız” mottosuyla çıktığımız bu yolda, bıçak sektöründe Ömür Boyu Garanti veren firma olarak müşterilerimizle sürdürülebilir bir bağ kurmak önceliklerimiz arasında yer almaktadır.
Bu amaca yönelik olarak, Bora Bıçakları’nın üretim aşamasında titizlikle üzerinde durduğumuz bazı konular hakkında sizi bilgilendirmek isteriz. Müşterilerimizin, Bora Bıçakları’ndan satın alarak kullandığı her ürün hakkında daha fazla bilgi edinerek "kendi çıkarlarını koruma imkânına” sahip olması, firmamızın müşterilerine verdiği değer ve ürünlerine duyduğu güven açısından önem verdiğimiz konuların başında gelmektedir.
Ürünlerimizde kullandığımız paslanmaz çelikler, eskiden beri Türkiye’de standartları belirlemiştir ve dünya standartlarını yakalamıştır. Çelik üretimindeki gelişmeleri ve bunların dünya bıçak sektöründeki yansımalarını yakından izliyor ve sizlere güvenebileceğiniz bıçaklar sunmaya devam ediyoruz. Kullandığımız çeliklerin sertlik derecesi, 57-60 HRC (Rockwell) arasında değişmektedir. 
Daima arkasında bulunduğumuz ustalık eseri olan ürünlerimiz, kullanılan her malzeme dâhil olmak üzere, kendini belli eden bir tecrübeyi ve kaliteyi yansıtmaktadır.
Satış sonrası bakım ve teknik desteğimizle yanınızda olmaktan gurur duyduğumuz ürünlerimizden memnun kalmanız dileğiyle…

 

 

Ürün Cinsi : Bıçak
Tam Uzunluk : 210 mm
Namlu Uzunluğu : 100 mm
Sap Uzunluğu : 110 mm
En : 25 mm
Et Kalınlığı : 3 mm
Ağırlık : 160 gr
Çelik Cinsi : N690
Sap Cinsi : Linen Mikarta
Diğer Özellikler
Stok Kodu521MA
MarkaBORA KNIVES
Stok DurumuVar
3403211619515

  • info@bozkurtav.com
  • 0555 960 6271
  • 0224 224 9818 / 0543 224 9818 (pbx)
  • Merkez: Alacamescit Mah. Kümbet Sokak No:4/A Osmangazi/BURSA
  • Şube: Alacamescit Mah. Çancılar Cad. No:38 Osmangazi/BURSA

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.